Bursa'nın haftalık vaka sayısı açıklandı
BTSO Heyeti New York Franchise Fuarı’nda
Ticaret Bakanlığı'ndan 5 büyük zincir market açıklaması
Özcan Bizati ''Başarmak İçin Herkese İhtiyacımız Var''
Faiz indiriminin etkileri devam ediyor! Dolar, dünün ardından bugün bir kez daha rekor kırdı
HASKÖY SOĞUK HAVA DEPOSU’NUN İHALESİ 18 EKİM’DE YAPILACAK
Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü’ne başvurular başladı
ÖRGÜN EĞİTİME TAM DESTEK
Semt77 Yalovaspor Maçının Biletleri Satışa Çıktı
TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ’NDEN MUDANYA’YA BİR ÖDÜL DAHA
İpek Evi’ne ödül
BTSO, Demokrasi ve Atılım Partisi Heyetini Ağırladı
Bursaspor Divan Kurulu 6 Ekim'de Toplanıyor
SAĞLIK ALANINDA HİZMETLERİMİZ DEVAM EDİYOR
Nilüfer Belediyesi Avrupa Caz Konferansı’na katıldı
Gaye Su Akyol hayranlarını coşturdu
“Boyun Kadar Kitap Oku” başvuruları başladı
Çamlıca Kreşi’nde modern ve kaliteli eğitim

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Fenerbahçe 7 5 1 1 5 16
2.Altay 7 5 2 0 5 15
3.Beşiktaş 7 4 1 2 7 14
4.Trabzonspor 6 4 0 2 7 14
5.Hatayspor 7 4 2 1 8 13
6.Konyaspor 6 3 0 3 4 12
7.Alanyaspor 6 4 2 0 -3 12
8.Kayserispor 7 3 2 2 2 11
9.Fatih Karagümrük 7 3 2 2 1 11
10.Galatasaray 7 3 2 2 0 11
11.Sivasspor 7 2 2 3 3 9
12.Adana Demirspor 7 2 2 3 1 9
13.Antalyaspor 7 2 3 2 -3 8
14.Gaziantep FK 7 2 3 2 -4 8
15.Başakşehir FK 7 2 5 0 0 6
16.Yeni Malatyaspor 7 2 5 0 -7 6
17.Kasımpaşa 6 1 3 2 -3 5
18.Göztepe 7 1 4 2 -4 5
19.Giresunspor 7 0 5 2 -7 2
20.Çaykur Rizespor 7 0 6 1 -12 1
21.Denizlispor 40 6 24 10 -39 28


GÜNDEM 21.08.2021 10:38:00 0

BTSO’dan TEKNOFEST’te Yarışacak BTÜ’lü Gençlere Destek

.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) arasında “TEKNOFEST Öğrenci Takımları Destek Protokolü” imzalandı. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Türkiye’nin milli teknoloji hamlesini başarıya taşıyacak olan gençlerimizin yanındayız.” dedi.

BTSO, BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, akademisyenler ve TEKNOFEST yarışmalarına katılacak olan öğrencileri ağırladı. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ın yanı sıra BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Irmak Aslan ve BTSO Meclis Başkan Yardımcısı Metin Şenyurt’un da yer aldığı görüşmede üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hedefiyle ortaklaşa yapılacak çalışmalar değerlendirildi. Görüşmenin ardından BTSO ile bu yıl 22 ana kategoride TEKNOFEST yarışmalarına katılacak Bursa Teknik Üniversitesi arasında “TEKNOFEST Öğrenci Takımları Destek Protokolü” imzalandı.

“GENÇLER SANAYİDEKİ DÖNÜŞÜME HAZIRLIKLI OLMALI”

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Oda olarak sanayide başlattıkları dönüşüm hamlesiyle Bursa’nın son yıllarda Ar-Ge ve inovasyon yatırımlarının hız kazandığı, yüksek teknolojili ve katma değerli üretim odağında büyüyen kimliğinin daha da geliştiğini ifade etti. Burkay, “Ülkemizin yüksek teknolojili ilk sanayi bölgesi TEKNOSAB, bilginin üretimle bütünleştiği yeni nesil Ar-Ge ve mükemmeliyet merkezlerini bünyesinde barındıran BUTEKOM, işletmelerimizin dijital dönüşümüne ve verimlilik artışlarına rehberlik eden Bursa Model Fabrika gibi projelerimizle sanayimizi geleceğe hazırlıyoruz. Biz sanayimizi geleceğe hazırlarken, gençlerimizin de kendilerini bu dönüşüme hazırlamaları gerekiyor. Kentimizin ve ülkemizin hedeflerine ulaşması için odağında gençlerin yer aldığı bir sanayi ekosistemi oluşturabilmek çok önemli. Bu anlamda TEKNOFEST yarışmalarını oldukça değerli buluyoruz. Milli teknoloji hamlemizi başarıya taşıyacak olan gençlerimizin daima yanındayız.” dedi.

“BTSO’NUN PROJELERİ ÜNİVERSİTELERİN HİZMETİNDE”

BTSO’nun tüm projelerinin üniversitelerin hizmetinde olduğunu ifade eden Burkay, “Özellikle mükemmeliyet merkezlerimiz ve üniversiteler arasındaki işbirliğini çok önemsiyoruz. BUTEKOM bünyesinde Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi ile İleri Kompozit Malzemeler Araştırma ve Mükemmeliyet Merkezimizin ardından mikromekanik ve mikroelektronik mükemmeliyet merkezlerimizi de kurmaya hazırlanıyoruz. Rektörümüz Prof. Dr. Arif Karademir’e üniversite-sanayi işbirliğine yaptığı değerli katkılar için teşekkür ediyor, TEKNOFEST’te yarışacak BTÜ öğrenci takımlarımıza başarılar diliyorum.” diye konuştu.

İHA YARIŞMALARI BU YIL YUNUSELİ HAVALİMANI’NDA YAPILACAK

Rektör Prof. Dr. Arif Karademir, Bursa Teknik Üniversitesi’nin Selçuk Bayraktar tarafından 2018 yılında başlatılan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’in akademik paydaşı olduğunu dile getirdi.  Rektör Karademir, BTÜ öğrenci takımlarının yarışmalarda elde ettiği dereceler neticesinde TEKNOFEST 2021 İnsansız Hava Aracı Yarışmalarının Yunuseli Havalimanı’nda yapılacağını belirterek bunun tüm Bursa için önemli bir kazanç olduğunu vurguladı.

BTÜ ÖĞRENCİLERİ TEKNOFEST’TE 22 AYRI ANA KATEGORİDE YARIŞACAK

Kodlanan değil kodlayan gençler vasfıyla, TEKNOFEST yarışmalarına katılan öğrencilerin pandemiye rağmen özveri ile hazırlıklarını sürdürdüklerini ifade eden Rektör Karademir, “Gençlerimizin bu özverili çalışmaları üniversitemize 2018 yılında İHA Döner Kanat Kategorisinde birincilik getirdi. Benzer şekilde 2020 yılında da Uçan Araba Tasarım Yarışmasında birincilik, İHA Sabit Kanat Kategorisinde ikincilik, Tarım Teknolojileri yarışmasında üçüncülük alan BTÜ öğrenci takımları Bursa’mızı en iyi şekilde temsil ettiler. Bu yıl ise öğrencilerimiz 11 bilim topluluğu altında kurdukları 90 takım bünyesinde 22 ayrı ana kategoride TEKNOFEST yarışmalarına katılıyorlar. Takımlardaki toplam öğrenci sayımız 400’ün üzerinde. BUTEKOM, BUTGEM, GUHEM gibi birçok önemli projeyi Bursa’ya kazandıran BTSO’nun vizyoner başkanı İbrahim Burkay’a üniversitemize şimdiye kadar sağladıkları katkı için teşekkür ediyor, TEKNOFEST öğrenci takımlarımıza sunacakları desteğin de bizleri ve gençlerimizi çok mutlu edeceğini belirtmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Bursa'nın haftalık vaka sayısı açıklandı

BTSO Heyeti New York Franchise Fuarı’nda

Ticaret Bakanlığı'ndan 5 büyük zincir market açıklaması

Özcan Bizati ''Başarmak İçin Herkese İhtiyacımız Var''

Faiz indiriminin etkileri devam ediyor! Dolar, dünün ardından bugün bir kez daha rekor kırdı

HASKÖY SOĞUK HAVA DEPOSU’NUN İHALESİ 18 EKİM’DE YAPILACAK

  • Pazartesi 28 ° / 15.2 ° Açık hava
  • Salı 27 ° / 14.8 ° Bulutlar
  • Çarşamba 22.8 ° / 12.9 ° kırık bulutlar