İnegöl 15 Temmuz’a Hazır

Bursalılar Burada Nefes Alacak

Mysia Yolları’nda Doğayla Kucaklaştılar

BTSO EVM Firmalara Rehber Oluyor

Gölyazı Kültürevi Onarılıyor

İnegöl Belediyesi Sel Yaralarını Sarıyor

  • Salı 28 ° / 18 ° Parçalı bulutlu
  • Çarşamba 29 ° / 16 ° Güneşli
  • Perşembe 29 ° / 15 ° Güneşli

İnegöl’de Dezenfekte Çalışmaları Başladı

Ayrıntılar>>>

İnegöl Belediyesi, ülkemizde bir vaka tespit edilmesine karşın tedbir amaçlı şehirde toplu kullanım alanlarının dezenfekte edilmesi için çalışmalara başladı. Otobüs durakları, çocuk oyun alanları, toplu taşıma araçları, camiler ve okullar başta olmak üzere toplu alanlar dezenfekte ediliyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de bir kişide tespit edilmesine karşın Sağlık Bakanlığı ve ilgili kurumların titizlikle yürüttüğü süreç neticesinde salgın boyutuna ulaşmayan korona virüsü için İnegöl’de de tedbirler alınıyor. Bu kapsamda İnegöl Belediyesi şehirde toplu kullanım alanlarının dezenfekte edilmesi için çalışmalara başladı.

TOPLU KULLANIM ALANLARI DEZENFEKTE EDİLİYOR
Temizlik İşleri Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin ortak sürdürdüğü dezenfekte çalışmaları bu sabah otobüs durakları, tolu taşıma araçları ve çocuk oyun alanlarıyla başladı. Beraberinde camiler ve okullarda da yapılacak dezenfekte çalışmalarını Belediye Başkanı Alper Taban da Merpa pazaryeri karşısındaki durakta yerinde inceledi. Başkan Taban, dezenfekte çalışmaları ve süreç hakkında bilgilendirme de yaptı.

TEDBİR AMAÇLI ÇALIŞMALAR
İnegöl Belediyesi olarak şehrimizde toplu yaşam alanları başta olmak üzere dezenfekte çalışmalarına başladıklarını ifade eden Başkan Taban, “Korona virüsü ile ilgili tedbir amaçlı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle durak alanları, beraberinde halk otobüslerimiz, toplu kullanılan alanlarda çalışma yapılıyor. Yine okullarımızda hafta sonu 2500 dersliğimizi dezenfekte edeceğiz. Tedbir amaçlı bir dizi çalışmalar yapılacak. Bizler de arkadaşlarımızın çalışmasını görmek ve bu konuda kamuoyunu bilgilendirmek adına buradayız” diye konuştu.

PANİK YAPILACAK BİR DURUM YOK
Panik yapılacak bir durum olmadığına da dikkat çeken Taban, “Kesinlikle panik yapılacak herhangi bir şey yok. Ancak tabi bunları tedbir amaçlı yapmak zorundayız. Ülkemizde şuanda salgın boyutunda bir şey de yok. Sayın Sağlık Bakanımızın açıkladığı üzere tespit edilmiş bir vaka var sadece. Bizler de tedbir maksatlı şehirlerimizde bir dizi önlemler alacağız. Ben bu konuda herkesin kişisel temizlik anlamında dikkatli olması gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Özellikle el hijyeni noktasında ve kapalı, kalabalık ortamlarda çok fazla bulunmayarak kendi önlemlerimizi alabiliriz. Herkese çok geçmiş olsun diyorum. İnşallah en kısa sürede bu da atlatılacaktır. Herkese sağlıklı ve sıhhatli günler diliyorum” açıklamalarında bulundu.