Sıfır Atık Projesi’nde İnegöl 3’üncü Oldu

Yıldırımlı Çocuklara Hijyen Eğitimi

HES Kodu Uygulaması Başladı

Valilik Açıkladı: Ertelendi

Güzel Güzel Alanlar Oluşturacağız

Yıldırımlı Çocuklar Sağlıklı Gülümsüyor

  • Cumartesi 31 ° / 19 ° Güneşli
  • Pazar 35 ° / 21 ° Güneşli
  • Pazartesi 29 ° / 16 ° Güneşli

Nilüfer'de Online Kodlama Atölyelerine Büyük İlgi

Ayrıntılar>>>

Nilüfer Belediyesi’nin, gençlerin yaratıcılık, problem çözme ve üretkenlik gibi becerilerini geliştirmek amacıyla online olarak düzenlediği Kodlama Atölyesi büyük ilgi görüyor.
 

Nilüfer Belediyesi’nin çocukları ve gençleri geleceğe hazırlamak amacıyla hayata geçirdiği Kodlama Atölyesi’nde pandemi nedeniyle yüzyüze yapılamayan eğitimler internet üzerinden gerçekleştiriliyor ve çocuklardan büyük ilgi görüyor.

Katılımcıların erken yaşta bilgisayar biliminin ve yazılımın temellerini anlayarak eğitim hayatlarına devam etmelerini hedefleyen Kodlama Atölyesi’nin online eğitimleri, Haziran ayında başladı. Atölye Nilüfer Karaman’ın düzenlediği atölyelere gelen yoğun talep üzerine online eğitimlere yenileri eklendi.
Nilüfer Belediyesi Strateji Müdürlüğü bünyesinde yürütülen atölyelerin ilki 29 Haziran - 3 Temmuz tarihleri arasında “Online Kodlama Eğitimi” olarak gerçekleşti. Eğitim kapsamında 6,7 ve 8. sınıf öğrencilerine temel kodlama eğitimi verildi. Yine aynı yaş grubu için 27-29 Temmuz tarihleri arasında “3 Boyutlu Yazıcı ve Modelleme” eğitimi düzenlendi.
2-4 Eylül tarihleri arasında da 6,7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı, “Bilgisayar Oyunu Yapma Eğitimi” gerçekleştirildi.

Yoğun ilgiye rağmen, online eğitimlerin niteliği ve verimliliği açısından grupların az sayıda olmasına özen gösterildi. Bu üç atölyede şimdiye kadar toplamda 55 çocuk eğitim aldı.

Önümüzdeki dönemde de online eğitimlerin devam etmesi öngörülüyor. Ayrıca tekrarlanacak olan eğitimlerin dışında önümüzdeki dönemde  9,10,11 ve 12. sınıf öğrencileri için “Telefonda 3d oyun nasıl yapılır?, “Bilgisayar Oyunu Yapma Eğitimi”,  “Kendi android uygulamamızı nasıl yazarız?”, “Karakter modelleme”, “Tinkercad ile temel elektronik” gibi konularda yeni eğitimler verilmesi de planlanıyor.