SAĞLIK 19.11.2018 15:47:56 0

Yemediğin Bir Şeyi Cildine Sürmeyeceksin

İnegöl Belediyesi´nin AHİD işbirliğiyle düzenlediği Evlilik Okulu kapsamında İnegöllülerle buluşan Dr. Ahmet Saçu, “Helal ve Doğal Beslenmenin Ailede Yeri ve Önemi” konulu seminerde cildin de canlı bir organ olduğuna dikkat çekerek; “Yemediğin bir şeyi ci

/resimler/2018-11/19/1548351809569.jpg

İnegöl Belediyesi´nin Aile Hayatını İyileştirme Derneği (AHİD) işbirliğinde toplumun yapı taşı olan aile müessesesinin önemini ortaya koymak adına başlatılan Evlilik Okulu eğitimleri sürüyor. Eğitimler kapsamında Cuma akşamı Dr. Ahmet Saçu İnegöllülerle buluştu. “Helal ve Doğal Beslenmenin Ailede Yeri ve Önemi” konulu seminer, Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Seminere ilçe halkının ilgisi de yoğun oldu.

YEMEĞİN HEMEN ARDINDAN ÇOCUKLARA MEYVE YEDİRMEYİN
Helal ve haram gıdaların ele alındığı konferansta yediğimiz içtiğimiz şeylerin önemine vurgu yapıldı. Özellikle çocukların beslenmesinin anlatıldığı seminerde Dr. Ahmet Saçu, “Çocuğu beslerken dikkat edilecek en önemli konulardan biri, yemekten sonra yiyip içtikleridir. Yemekten sonra yedikleri meyve bile çocukta alerji yapabilir. Yemekten sonra çocuklar da yetişkinler de meyve yememeli. Ya da yemekten hemen sonra su içmek. Bu da aynı etkiyi oluşturuyor” dedi.

HARAM GIDALAR HASTALIK OLARAK GERİ DÖNER
Bireyin yediği haram gıdaların hastalık olarak geri döndüğünü kaydeden Saçu, “Çünkü her insan helal ve haramı ayırt edebilecek seviyededir. Bedenimizde dört basamak vardır. Birincisi dişler ve bağırsaklar, ikincisi karaciğerimiz, üçüncüsü kan ve dördüncüsü de hücreler. Çiğnediğiniz her lokmayı vücut analiz eder. Bu ihtiyaç olan bir gıda mıdır yoksa bu kimyasal bir gıda mıdır, ihtiyaç olmayan bir gıda mıdır? Beyin onları algılar, eğer gereksiz bir gıdaysa hemen onları ayırıp büyük abdeste gönderir ya da kusarsınız, ishal olursunuz. O yüzden çocuklar kusar. Çocuk der ki anne ben bu kadar süt içmeyeceğim ama sen bana zorla içiriyorsun. Sebebi de o fazla süt o çocuğu hasta edecektir. Ama aileler çocuk kustuğu zaman hemen hasta olarak algılıyor tahliller, testler yaptırıyor. Bu çocuk daha sıfır. Ne hastalığı. Siz sıfır aldığınız bir arabayı servise götürüyor musunuz? Mükemmel yaratılmış bir varlık bu çocuk. Modern tıp senin suçun yok diyor. Ama aslında suç senin. Sen hamileyken cips yedin, parfüm sıktın, makyaj yaptın. O makyaj malzemesinde helal mi var haram mı var bakmadın. Yemediğin bir şeyi cildine sürmeyeceksin. Çünkü cilt canlı bir organdır. Siz sabah kahvaltınızda rujunuzu ekmeğe sürüp yiyebiliyorsanız o zaman kullanın. Ben bu konuda ciddi bir hata olduğunu düşünüyorum. Yediğimiz içtiğimiz her şeyin, kullandığımız şampuanlar ve saç boyaları bebeğimizin otizm olmasına, kanser olmasına sebep oluyor. İnsan mizacı helal ister” diye konuştu.

Konuşmasında son dönemlerde özellikle gençler arasında kullanımı yaygınlaşan vitaminlere de değinen Saçu, “Şimdi yeni moda vitaminler. Peki, bu vitaminler helal mi haram mı? Neden üretiliyorlar? Folikasiti maymuna veriyorlar mesela. Şimdi maymun genini insana verirseniz insanda maymunsu özellikler oluşabilir. İnsan fıtratına karşı olan bir şeyi kabul etmez. Niye camilerimiz dolmuyor, niye ibadetlerimiz tam olmuyor. Çünkü yediğimiz içtiğimiz her şey bize o enerjiyi vermiyor” dedi.

Seminer sonrası Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit sahneye çıkarak kısa bir selamlama konuşması yaptı. Yiğit, Dr. Ahmet Saçu´ya İnegöl´ü simgeleyen bir çini de hediye etti.

Temizlik Harekatı

İhracat Üssü Bursa ABD Pazarını Hedefliyor

Engellileri Birlikte Aşmak İçin Biz Hep Onlarlayız

Kişisel Gelişim Eğitimi

Yatırımlar Hız Kesmiyor

BTSO, Güçlü İletişim Platformlarıyla İş Dünyasının Yanında

  • Cumartesi 17 ° / 10 ° Parçalı bulutlu
  • Pazar 18 ° / 8 ° Güneşli
  • Pazartesi 18 ° / 6 ° Fırtına